بهترین آموزش ها

اکسل | حسابداری

نوشته شده در : مرداد ۶, ۱۳۹۲

جستجوی اطلاعات در زمانی که شما یا یک کاربرگ پر از اطلاعات سروکار دارید بسیار مفید است . ویژگی Find در اکسل برای جستجوی اطلاعات بر اساس شروط مختلف به شما کمک خواهد کرد . همچنین شما می توانید اطلاعات مورد نظر خود را از درون نظرات و فرمول ها نیز جستجو کنید .

بیایید نگاهی به این مثال بیاندازیم . در این مثال ما افراد مختلفی با ملیت ها و سنین مختلف را وارد کاربرگ کرده ایم و هر کشور ISO منحصر به خود را دارد . در پایین این جدول با استفاده از تابع Sum مجموع سن افراد محاسبه شده است . همچنین یک نظر به سلول B3 اضافه شده است که مسن ترین فرد از میان این افراد را مشخص کرده است .

فرض کنید شما قصد دارید افرادی را که در آمریکا زندگی می کنند را جستجو و انتخاب نمایید . از تب Home بر روی Find&Select و گزینه Find را انتخاب و یا به وسیله کلید های میانبر Ctrl+F این کار را انجام دهید .با انجام این کار پنجره Find and Replace نشان داده خواهد شد و شما می توانید شروع به جستجوی مقدار مورد نظر در درون کاربرگ نمایید . همانند تصویر زیر عبارت us را وارد کنید . به محض کلیک بر روی گزینه Find Next نام کشورهای Austin,Usa پیدا و انتخاب خواهند شد .

برای جستجوی پیشرفته تر و اضافه کردن شروط مختلف بر روی گزینه options کلیک نمایید .

Within : شما می توانید از این گزینه برای جستجوی اطلاعات درون یک کاربرگ یا کل کارپوشه استفاده نمایید .

Search : جستجوی اطلاعات بر اساس سطر یا ستون .

Formulas : شما می توانید با استفاده از این گزینه تعیین کنید که اطلاعات درون فرمول ها – نظرات و مقادیر موجود در کاربرگ جستجو شود. در این مثال در سلول E9 ما مجموع سن افراد را محاسبه کرده ایم که این مقدار ۱۵۶ میباشد . و فرمولی که از آن استفاده کرده ایم “Sum(E3:E8)” میباشد . اگر شما عبارت Sum را جستجو کنید تنها زمانی آن را پیدا خواهید کرد که از Look in گزینه Formulas انتخاب شده باشد . اگر عدد ۱۵۶ را جستجو نمایید زمانی پیدا خواهد شد که گزینه Values انتخاب شده باشد . و اگر گزینه Comments را انتخاب نمایید شما تنها می توانید در میان نظرات عملیات جستجو را انجام دهید .

Match case : با استفاده از این گزینه می توانید تعیین کنید که آیا عملیات جستجو نسبت به بزرگی یا کوچکی حروف حساس باشد یا خیر ؟ اگر شما فیلدهایی با نام USA و usa در درون کاربرگ داشته باشد و عبارت us را جستجو نمایید اکسل هر دو را پیدا خواهد کرد در صورتی که تیک این گزینه غیر فعال باشد ولی اگر تیک این گزینه فعال باشد تنها us مشخص خواهد شد .

Match entire cell contents : فرض کنید شما در درون ۴ سلول مقدارهای USA,usa,US,us را وارد کرده اید . اگر شما عبارت us را در درون فیلد جستجو وارد نمایید و تیک این گزینه فعال باشد اکسل تنها سلول های us و US را مشخص خواهد کرد .

دیدگاه نوشته شده توسط مرضیه علیقلی در دی ۱۰, ۱۳۹۳ ساعت ۹:۵۸ ق.ظ

مشکل من را حل کرد خیلی عالی بود مرسی

دیدگاه نوشته شده توسط داریوش رحیمی در فروردین ۱۴, ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲ ب.ظ

سلام.ممنون,خوب بود,مشکلم حل شد

دیدگاه نوشته شده توسط ساحل مهدوی در فروردین ۲۴, ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۹ ب.ظ

با سلام من یه فایل اکسل دارم ک ی سری ایامی داره وقتی find رو میزنم فقط چند موردو برام پیدا میکنه و واس بقیه ارور میده فونتشون عین همدیگس . چکارکنم؟؟؟؟

دیدگاه نوشته شده توسط محسن در فروردین ۲۴, ۱۳۹۴ ساعت ۵:۵۹ ب.ظ

با سلام .

لطفا فایل رو برام ارسال کنین و از روی فایل توضیح بدین تا کمکون کنم .

دیدگاه نوشته شده توسط امین زارع در آبان ۱۴, ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۷ ق.ظ

خبلی عالی بود ممنونم

دیدگاه نوشته شده توسط raha در آذر ۴, ۱۳۹۴ ساعت ۵:۳۴ ق.ظ

سلام خیلی ممنون. خیلی خوب بود

دیدگاه نوشته شده توسط جزائریان در اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵ ساعت ۲:۰۳ ق.ظ

سلام ممنون خیلی جالب بود

دیدگاه نوشته شده توسط مهدی دشتی در اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵ ساعت ۲:۰۶ ب.ظ

سلامبسیار خوب بود اما من یه مشکل دارم جندتا فایل اکسل دارم ومیخوام اطلاعاتی را که جستجو میکنم توکل اکسلهای موجود جستجو ونتیجه را اعلام کنه امکانش هست یا نه

*