بهترین آموزش ها

اکسل | حسابداری

ساخت جداول (Table) در اکسل
نوشته شده در : خرداد ۱۳, ۱۳۹۴

اضافه و استفاده کردن نظرات در اکسل را حل فوق العاده ای برای توضیحات فرمول و سلول ها است . Commnet ها یا نظرات اساسا نوشته های هستند که می توانند به هر سلولی در اکسل اضافه شوند . حال این نوشته یا یادداشت می تواند در برگیرنده توضیحات یک فرمول . توضیح در مورد محتویات سلول و یا هر چیز دیگری باشند .

اضافه کردن یک نظر یا Comment به یک سلول

برای اضافه کردن یک Comment به یک سلول ابتدا سلول مورد نظر خود را انتخاب سپس از تب Review بر روی گزینه New Comment کلیک نمایید و یا می توانید بعد از انتخاب مورد نظر خود بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Insert Comment را انتخاب نمایید . توجه داشته باشید که هنگامی که شما به یک سلول یک Comment یا نظری را اضافه کردید بعد از خارج شدن از آن سلول و انتخاب سلول های دیگر یک علامت قرمز رنگ در سمت راست و بالای سلول نمایش داده خواهد شد که این نشان دهنده این است که به آن سلول یک Comment یا نظر اضافه شده است .

نمایش تمام Comment ها یا نظرات اضافه شده به یک کاربرگ

فرض کنید که شما در یک کاربرگ چندین محاسبه را با استفاده از توابع و فرمول ها ایجاد کرده اید و به هر یک از سلول های محاسباتی در آن کاربرگ یک Commnet اضافه کرده اید . همانطور که قبلا اشاره کردم بعد از اضافه کردن Comment به یک سلول تنها یک علامت قرمز رنگ در بالای و سمت راست آن سلول نمایش داده خواهد شد . حال اگر بخواهید تمام Comment های اضافه شده به سلول های یک کاربرگ را بدون اینکه ماوس را بر روی آن قرار دهید نمایش داده شوند از تب Review بر روی گزینه Show All Comments کلیک نمایید .

فرمت بندی Box نظرات یا Comment

به طور پیش فرض فرمت بندی برای Box یک Comment وجود ندارد . اما اگر شما بخواهید نوع فونت با اندازه فونت یک Box را تغییر دهید چیکار باید انجام دهید ؟؟؟؟ برای فرمت بندی یک Box ابتدا بر روی گزینه Edit Comment کلیک کرده و سپس بر روی Box نمایش داده شد راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید . با انجام اینکار پنجره ی Format Comment نمایش داده خواهد شد و قادر خواهید بود تا نوع فونت . اندازه فونت ورنگ بندی آن Box را تغییر دهید .

تغییر اندازه Box نظرات یا Comment

برای تغییر اندازه Box یک Comment یا نظرات تنها کاری که باید انجام دهید این که به صورت دستی گوشه های Box را یا ماوس گرفته و به اندازه دلخواه خود تغییر دهید .

نمایش Box نظرات یا Comment بر روی کاغذ

نظرات در اکسل می توانند در حاشیه صفحات گسترده قرار داده شوند . شما با انجام برخی تنظیمات می توانید وضعیت نمایش و یا عدم نمایش باکس های Commnet بر روی کاغذ را معلوم کنید و یا به عبارت دیگر می توانید مشخص کنید که آیا Box نظرات و یا Comment ها در زمان پرینت گرفتن یک کاربرگ نمایش داده شوند یا خیر ؟

  • برای نمایش Box نظرات ابتدا از تب Review بر روی گزینه Show All Comment کلیک نمایید تا تمامی Box های موجود در کاربرگ نمایش داده شوند توجه کنید که با انجام این کار تنها این Box ها نمایش داده خواهند شد و اگر شما آن را چاپ کنید این Box ها نمایش داده نخواهند شد .
  • از تب Page Layout بر روی علامت پیکان گوشه پایین کلیک نمایید . پنجره ی Setup Page برای تنظیمات پیشرفته تر باز خواهد شد . منوی افتادنی Comment به طور پیش فرض بر روی گزینه None قرارداده شده است . برای نمایش Box نظرات یا Commentها بر روی کاغذ گزینه As Display on Sheet را انتخاب و بر روی گزینه Ok کلیک نمایید .

دیدگاهی برای این پست وجود ندارد. شما اولین نفر باشید .

*